Галатасарай и Манчестър Юнайтед завършиха 3:3 в истинско зрелище от груповата

...

Галатасарай и Манчестър Юнайтед не се победиха в голово шоу

Галатасарай и Манчестър Юнайтед приключиха 3:3  в същинско представление от груповата фаза на Шампионска лига. Резултата откри Алехандро Гарначо в 11-ата минута, Бруно Фернандеш удвои 7 минути по-късно. Хаким Зиеш понижи от пряк свободен удар в 29-ата минута. Десет минути след почивката Скот Мактоминей върна задатъка от два гола на гостите, само че още веднъж Хаким Зиеш (62) от фал понижи. Резервата Керем Акнюркоглу изравни в 71-ата минута.

С това тъждество „ Чим Бом “ събра 5 точки и изпревари Копенхаген на второто място преди гостуването на датчаните против водача в групата Байерн Мюнхен. Манчестър Юнайтед пък изравни Копенхаген с 4 точки, само че остава на последното място в групата.

Първата заплаха бе пред вратата на Манчестър Юнайтед, откакто още във 2-ата минута Икарди изведе Хаким Зиеш в наказателното поле, само че ударът му бе блокиран от Люк Шоу. 120 секунди по-късно Дрис Мертенс опита шут от отдалеченост, който бе уловен несъмнено от Андре Онана. В идната офанзива Гарначо проби отляво и пусна остро подаване по земя към Хойлунд, само че Бардакджъ с основна интервенция не разреши да се стигне да удар към Муслера.

В 11-ата минута Манчестър Юнайтед поведе чрез Алехандро Гарначо. Крилото получи комфортна топка от Бруно Фернандеш вляво в наказателното поле и с можен удар в горния десен ъгъл не остави шансове на 37-годишния Муслера.